BLOG

Nerede O Eski Aşklar

Biz, “Nerede o eski aşklar?” diyebilme ayrıcalığına sahip bir jenerasyon değiliz.

 
 

 

Kibrit kutularına sıkıştırılmış pembe kokulu kağıttan mektuplarımız yok bizim; bizde kaleme dökülmez harflerinden çaldığımız kelimeler. Gece yarısı atılan kısa mesajdan daha kısadır ömrü en büyük özlemlerimizin. Sadakat ise “sil” tuşuna basmanın beraberinde getirdiği kolay ulaşılır bir erdem…

 

 

 

Bir başkasının güncellenmiş resmiyle gönülden uzağa düşer sevgililer; gözden ıraklık zaten ne mümkün. İnsanı insanca değil sadece beş duyu yordamıyla tanıyan Enaniyet Kuşağıyız biz. Arkadaşlık teklifi de neymiş! Arkadaş olmak isteyen kim; koşar adımlarla uzaklaşırız biz hevesimizi alınca. Öyle yabancılasmışız ki, yoldaşlık değil, bir başkası huzurunda huzursuzluk bizimkisi. Öyle derinindeyiz ki yalnızlığın, tıkanmış hayati organlarımız; kanımıza karışmış benlikçilik. Aşk adı altında koşullu beraberlik bizimkisi; yaşarken hep almak isteyip, vermek nedir bilmediğimiz. Moderniz çünkü ya biz, insan ilişkilerine ehemmiyet öncelik listemizde değil. Tek iki acizliğimiz de bağlanamama ve kafa karışıklığı. Tabii bir de zamanda problemliyiz; hiçbir zaman doğru zaman değil bizim takvimlerimizde, “doğru insan”lar hep yanlış zamanlarda gelenler.

 

 

 

Bilincimizde iz bırakabilen şeyler 140 harf birleşimlerinden ibaret. Biz, aşkı da, öfkeyi de, kıskançlığı da, kırgınlığı da o kadara sığdırabilme kabiliyetine sahibiz. Tutkun olduğumuz burada ve şimdideki muhattabımız değil, hayalimizin renkli ekranlara yansımaları. Sevmek eylemine en yaklaştığımız anlar ise, kendimizden en uzaklaştığımız panik anları.

 

 

 

Gençlik himayesi altında hayallerimiz var bizim, sonuna gelindiginde bir başkasıyla tekrar ziyaret edilmek üzere kurulan. Planlayıp itiraf etmediğimiz vadeleri var şehvetle öptüğümüz dudakların. Ve itiraf edip planlamadığımız beraberliklerimiz… 

 

 

 

Daha önce telaffuz etmediğimiz hiçbir kıyaslama kalmamış edebiyatımızla her yeniyi “hiç sevmediğimiz kadar” seviyor, “hiç istemediğimiz kadar” istiyor, “hiç özlemediğimiz kadar” özlüyoruz. Klişelerle eksiliyor gelişme potansiyelini gözardı ettiğimiz duygu dağarcığımız.

 

 

 

Sesimiz sınır tanımıyor, görüntümüz denizaşırıya ulaşıyor; fakat sokağımızdan ıslık çalarak geçen sevgiliye duyulan heyecandan carpmamış hiç yüreklerimiz.

 

 

 

Biz, “Nerede o eski aşklar?” diyebilme ayrıcalığına sahip bir jenerasyon değiliz. 

Biz nereden bilebiliriz o aşkları… 

 

 

 

Bizim sitemlerimiz bile kulaktan dolma.  

 

 

 

 

 

Photo by www.lovesocialmedia.com

 

YORUMLAR

Ömer Kadaifçioğlu

Zeynep hanım,bir psikoterapist`e dahi bu denli derin kaleme alınmış bir yazı yazma ihtiyacı hissetiriyor günümüz trend aşkları ve körelme noktasına getirtilmiş duygular.Nede güzel özetlemişsiniz o organik aşkların bir dönem gerçek olduğunu.Daha doğrusu aşkın o olduğunu,sevginin gerçekte varolduğunu.Belliki sizde o eski aşıklardanmışsınız... insanlığa,topluma bazı şeylerin farkında olmayı gösterdiğiniz için tebrik ederim sizi.

serzeniş ...........

teşekkürler.çok güzel ifade etmişsiniz.....

ne farkeder

eee ne yapacağız? nasıl bitecek bu? takılmış ağzımıza bir söz; kimse vazgeçilmez değil. vazgeçtiğin sensin ulan senin hayatın kendinden, yaşadıklarından vazgeçiyorsun.

AZRA BAŞARAN

ÇOK HARİKA BİR YAZI ??? TEŞEKKÜRLER

hüseyin denk

zeynepcim çok beğendim kızım ağzına yüreğine sağlık..........

bahar yılmaz

modern aşklara modern hayatın diliyle atıflarınız çok etkileyici...

büşra kıyak

fakat sokağımızdan ıslık çalarak geçen sevgiliye duyulan heyecandan carpmamış hiç yüreklerimiz. yanındakine bu ev farklı bu evde benin sevdiğim kız uyuyor diyen bir sevgili artık yok o aşklar gömüldü tüm berraklığıyla
YORUM YAP
Ad :
 
Soyad :
 
 
Yenile